14 Nisan 2019 Pazar

Nasıl Varlıklı ve Zengin Bir Hale Dönüşebilirsiniz?Para dolu bir cüzdana ya da yüklü bir banka hesabına sahip olmaya ne dersiniz? Bu haberde boş bir cüzdanı doldurmak amacıyla lüzumlu olan yöntemleri bulacaksınız. 'Nasıl varlıklı olurum?' diye düşünmeyin, harekete geçin! İşte size yedi yöntem;


1.Yöntem (Cüzdanını doldurmaya başla)

Para kazanmanın çoğu yolu var. Bu yolların hepsi birer altın kaynağıdır ve işçiler bu kaynaktan akan altınlardan bir bölümünü cüzdanlarına doğru yönlendirmektedir. Sonuç olarak  az ya da çok, hepinizin cüzdanına doğru akan bir sikke kaynağı olur. Değil mi?

Eğer varlıklı olmak istiyorsanız, sahip bulunduğunuz iş imkanlarını kaynak olarak görüp, onlardan faydalanarak başlayabilirsiniz. Bu sizce de akıllıca olmaz mı? Cüzdanınıza koyduğunuz her on sikkeden dokuzunu kullanmak amacıyla geri alın. Kısa vakit içersinde dolacak olan cüzdanınızın çoğalan ağırlığını hissetmek, sizi memnun edecektir.

2.Yöntem (Harcamalarınızı denetim altına alın)

Keyif amacıyla yaptığınız harcamalar ile mecburi harcamalarınızı birbirinden ayırt etmelisiniz. Dikkatlice, alışkanlıklarınızı düşünün. Burada en çok karşılaşılacak alışkanlık, kabul edilmiş olan belirli harcamalardır.

Akıllıca davranırsak, bu harcamaları en aza indirebilir ya da sıfırlayabilirsiniz. Parolanız, harcanan her sikke amacıyla değerinin yüz mislini istemek olsun. Gerekli olan bütçeyi hesaplarken, cüzdanınızı şişirmekte olan onda bire sakın dokunmayın. Bırakın, o sizin gerçekleşmekte olan en mühim iateğiniz olsun. Bütçeniz üstünde çalışmaya devam edin, size yardım etmesi amacıyla sıksık olarak ayarlamalar yapın. Şişman cüzdanınızı güvenliğini dayanıklıak amacıyla, onu asistanınız yapın.

Tıpkı karanlık bir mağaraya sızan parlak ışık gibi, cüzdanından sızanları göstererek, onları durdurmanı ve daha net ve lüzumlu nedenler amacıyla harcamalarını denetim etmeni sağlayacaktır.

3.Yöntem (Sahip bulunduğun altını çoğalt)

Size söylediğim gibi, bir adamın serveti cüzdanında taşıdığı sikkelerde değil, cüzdanının sıksık olarak dolu olmasını gerçekleştiren gelirinde ve sıksık olarak cüzdanına akan altın kaynağındadır. Hernet istek ettiği de budur. Hepinizin istek ettiği şey bu; çalışsanız da, gezseniz de sıksık olarak akan bir gelir.

Vasat bir gelir ile başlayıp, sahip bulunduğum birikimler ile benim amacıyla çalışıp daha çok kazandıran altın köleler yarattım. Bu altın köleler, onların ürünleri ve onların da ürünleri ile, kazançların olağanüstü boyutlara gelene kadar hep beraber çalıştılar.

Çalıştırdığın her sikke, tıpkı çayırdaki aynı cinsten sürünün kendi kendini arttırdığı gibi çoğalarak, cüzdanına doğru akan servet kaynağı ile sayısız gelir kaynağın olacaktır.

4.Yöntem (Servetinin zarar görmesine izin verme)

Yatırım yapmanın en mühim kuralı, sermayenin korunmasıdır. Herhangi bir alanda yatırım yapmadan, karşılaşacağın tehlikeleri eskiden araştırıp, bilmelisin. Aklınıza çok çok güvenerek, servetinizi mümkün yatırımların tuzaklarına emanet etmeyin. Paranızın kar etmesini istiyorsanız bu hususta deneyim sahibi olanlara danışın. Bu cinsten bir tavsiye beklenmeden verilir ve yatırım gerçekleştirme dilediğiniz miktarın toplamına eşit değerde altına rahatlıkla sahip olmanızı sağlar. Eğer sahip bulunduğun serveti kaybetmeni önlüyorsa, bunun gibi şeyler onun temel değeridir.

O vakit boş bir cüzdanı doldurmaya dair 4.yöntem budur ve en mühim etkisi, dolu bir cüzdanın boşalmasını önlüyor olmasıdır. Akıllı adamlara danış. Tavsiyelerini öneme al. Sahip oldukları deneyimler ile servetini zararlı yatırımlardan korumalarına izin ver.

5.Yöntem (Sahip bulunduğun emlak kar getiren bir yatırım olsun)

Bir adamın kalbinin sevinç ile dolması amacıyla kendi bahçesindeki ağaçtan incir ve kendi bağlarından üzüm yiyebilmesi, sahip bulunduğu ev ile gurur duyması gerekir. Böylece, sizlere tavsiyem, başınızı sokabilecek bir ev sahibi olmanızdır.

Ev sahibi olmanız ile azalan harcamalar yardımıyla sahip bulunduğunuz geliri kendi zevkleriniz amacıyla harcayıp, istekleriniz gerçekleştirmenin sevincini tadacaksınız.

6. Yöntem (Geleceğe yönelik kazanç sağlayın)

Servet sahibi olmanın kurallarını anlayış biçiminden ötürü çoğu ile kazanan şahıs, ileriye yönelik de düşünmelidir. Zamanı geldiği vakit hazırlıklı olabilmesi amacıyla, seneler vakitsince faydalanabileceği belirli yatırımlar planlaması ya da temin etmesi gerekmektedir.

Herkes aylık olarak cüzi bir miktarda para ödeyerek kendisini sigorta ettirecek. Sigorta olan şahıs öldüğü vakit, biriken yüklü miktardaki para ailesine verilecektir. Bunu lüzumlu olarak görüyor ve tavsiye ediyorum.
Geleceği değil de, şu anı yaşadığımızdan, amaçlarımıza ulaşabilmek amacıyla gereken herşeyi yapmalı ve her fırsatı değerlendirmeliyiz.Yaşlılık devresinin ve aileni güvenliğini dayanıklıak amacıyla lüzumlu olan greksinimlerini eskiden temin etmelisin.

7.Yöntem (Para kazanma becerisini geliştir)

Başarılı olmaya, onu istek ederek başlamalıyız. Arzularınız net ve dayanıklı olmalı. Sıradan isteklar, zayıf isteklerdir. Bir adamın varlıklı olmayı istemesi amacıyla ufak isteklar yeterlidir. Bir adamın beş parça altın isteklaması, somuttur ve bunu gerçekleştirme amacıyla ısrarcı olacaktır. Servetin artmasını gerçekleştiren prosedür şudur: önceleri az miktarda olan servet, yöntemini öğrenip, daha yetenekli bulunduğunuz vakit çoklaşır.

Ne kadar çok bilgi sahibi olursak, o kadar çok kazanırız. Boş bir cüzdana dair 7. ve son çare, kendi gücünü geliştirmek, çalışıp daha bilgi sahibi olmak, daha hünerli olmak, kendini saygı duyduğunu ispatlar şekilde davranmaktır. Böylece kendisine güvenerek, senin amacıyla çok mühim olan isteklarına başarılı bir şekilde ulaşabilirsin.
Disqus Comments