İnsanlar hep merak eder ve sorarlar. Benim evimde negatif enerji var mıdır?

Aslında bir evde negatif mi, yoksa pozitif bir enerji mi hâkim bunu anlayabilmenin en iyi parametresi gerçekte hislerdir. Bir eve girdiğinizde ne hissediyorsunuz? Huzur? Yoksa gerginlik mi?

Aynı vakitte o evde hayat sürdüren bireylerin hayatlarının gidişatı da gösterir.

Eğer sıksık aksilikler, huzursuzluklar, hastalıklar, kavgalar, maddi- manevi sorunlar bu bireylerin hayatından eksik olmuyorsa o evin hayat enerjisi bloke olmuş demektir.

Hayat enerjisini yine aktive etmenin en güzel yolu ise en basit Fengshui kurallarına göre evi sistemlemekten geçiyor.

Bu kurallar duymadığımız bilmediğimiz şeyler de değil gerçekte…

Sadece duyup kulak arkası ettiğimiz, önemsemediğimiz şeyler.

Ama ne kadar mühim olduğunu denedikten sonra bizzat göreceksiniz! Bu kadar da iddialı konuşuyorum.:)

Hazır Aralık ayına girmişken, hayatlarımızı şu şekilde güzel bir derleyip toplayalım. Temiz bir enerji ile yeni senesi karşılayalım diyorum ve size liste durumunda yapılacakları sıralıyorum:)

Bi kere şu bulguyu hep aklımızda tutalım.

Fengshuinin asli kural zihniyeti 3 tür:

TEMİZLİK, DÜZEN VE SADELİK!

Hayat alanınızda kullanmadığınız ne varsa seleksiyon prosedürü

Evet, bu kurala göre bir eşyayı şayet 1 seneden beri kullanmadıysanız o eşya bundan sonra size hizmet etmiyor siz ona hizmet ediyorsunuz demektir:) Bu şekilde kullanmadığınız bi dolu eşyanızı düşünün şimdi? Aman Allahım çöp evlerde yaşıyoruz…

Fengshui yalınlık ve sistem ister dedik. Çünkü enerjinin rahat dolaşabilmesi amacıyla bu şarttır. İstiflediğiniz eşyaların arasında pozitif enerjinin dolaşabilmesi olası değil. O eşyalar sıksık toz tuttuğu amacıyla negatif enerji tutmaktan diğer bi işe yaramaz. Size lazım olan şeyleri ayırın, diğerlarının işine yarayacağını düşündüklerinizi gereksinimi olanlara ulaştırın.

Sizde kötü anısı olan hiç bir eşyayı evinizde tutmayın

Eşyalarında enerjisi, yaydığı bir frekans vardır. Yaşanılan alanların, toprağın, duvarın hafızası vardır. O ortamdaki her şeyi kaydeder. Bunun yanısıra o eşyayı siz mi aldınız biri mi armağan etti.. O eşyaya baktığınızda size ne hissettirdiği çok mühim. Mutlu mu oluyorsunuz yoksa kötü hatıralarınızı mı yinedan canlandırarak hatırlatıyor?

Dolayısıyla sizi mutsuz eden hiç bir şeyi tutmayın.

Kırık, çatlak, sorunlu ne varsa atın!

Yine bir Fengshui kuralı… Eğer bir nesne çatlamışsa bu büyük ihtimalle negatif enerjiye maruz kaldığı amacıyla gerçekleşmiştir. Yani negatif enerjiyi kendi üstünde toplayarak sizi korumuş. Daha ne diyeyim, o eşya bundan sonra negatif enerji yüklü diyorum… :)

Evinizi temizleyin

Fengshui kurallarına göre evin kesinlikle derli toplu olarak hijyenik hale getirilmesi gerekir. Toz katiyen olmamalı. Çünkü toz negatif enerji tutar!

Havalandırma prosedürü sandığınızdan daha mühim mesela... Temiz hava girmesi lazım bir eve… Havanın kesinlikle taze enerji ile yer değiştirmesi lazım...

Evde kuru çiçek varsa (üzgünüm ama seviyorsanız da) atın

Kuru çiçeklerin bir ölü enerji olduğunun altını çizmeliyim… Ve olağanüstü toz tutar. Yok, çok seviyorum diyorsanız da kesinlikle tozlarından arındırmanın bi yolunu bulun.

Odalarda tuz bulundurun

Daha evvelce pek çok kez yazdım. Tuz negatif enerjiyi toplayan bir kristal. Siz küçük kâseler ortamında tuz koyduğunuzda o oda da olan bütün negatif enerjiyi kendisine çekiyor ve o bölgeye hapsediyor. Dolayısıyla bir vakit sonra bu tuzun dökülerek yenisini koymalısınız. Hatta çook evvelceden yani kadim kaynaklara göre yemeklere tuz koymanın nedeni kişideki varsa büyüyü çözmekten amacıyla kullanılırmış diye okumuştum…

Bitkilerle tütsü yapmak

Mesela adaçayı bitkisi ile evin enerjisini temizlemek olası. Adaçayı daha evvelcede yazmıştım; Latincede salvia yani iyileşmek kelimesinden geliyor. Adaçayını yaktığınızda bünyesinde tespit edilen yağlar açığa çıkarak sizi sakinleştiriyor. Yaydığı frekans ortaı temizliyor. Dünyada en çok bu gaye amacıyla sarfedilen bitki adaçayı. (*)

Evde bitki bulundurmak

Bitkilerde biliyorsunuz canlı enerji. Genellikle birtakım bitkiler yapısal bilhassari ile evin havasını temizleyip pozitif enerji yayma özelliğine sahip.

Mesela çiçekler ortamında Paşakılıcı çiçeği benim en tercih ettiğim. Bu çiçek ile kapalı bir kutuda kalsanız size lüzumlu olan oksijeni veriyormuş!

İkinci olarak eve pozitif enerji veren bir diğer çiçek barış çiçeği.

Aynalar

Aynalar ev dekorasyonunda güzellik katar di mi? Ama doğru yere asarsanız. !

Eğer onları hatalı yerlerde kullanırsanız size negatif enerji de getirebilir.

Mesela yatağın karşısına konulmaz. Yan doğrultusunda komşunun oturduğu bir duvara asılmaz. Bir ayna iki oda arasında enerjetik geçiş kapısı gibidir. Oradaki bütün enerjiyi size yansıtabilir.

Peki nereye koyacağız bu aynalarıııı?

Yemek masasının yanına konulabilir. Bolluk ve bereketi geri yansıtır.

Giriş kapısının üstüne asılır. Gelen bireyin enerjisini geri kendisine yansıtır.

Evin kendi odalarına bakan bir duvarına asılabilir.

Ve tabi aynalarında derli toplu olarak enerjilerinin hijyenik hale getirilmesi gerekir.

Evinize girdiğiniz antrelerinizi sistemleyin

Buraların da karışık olmaması lazım. Çünkü enerjinin ilk girdiği yer burasıdır. Ve karışık dolu bir holden hiiç hoşlanmaz girmeden geri dönebilir:)

Mobilyaların, bilhassa yatakların altını eşyalarla doldurmayın

Altlarını derli toplu silin. Toz olmasın. Şu bulguyu yine hatırlayalım toz negatif enerji tutar!

Ve yatağın altına o doldurduğunuz eşyalarında her şeyi bir plak gibi kayıt ettiğini gece vakitsince yayın yaparak bilinçaltınızı karıştırdığını bilin.

Ayrıca yataklarınızın başucu kuzeye istikbal şekilde koyarsanız enerjinin akışını doğru yönlendirmiş oluyorsunuz.

Ses enerjisi

Evde sizi rahatlatan hoşunuza giden pozitif enerji veren müzikler açın.

Dua, meditasyon, esma zikirleri ile çalışmalar yaptığınız da evinizin frekansını en az 15 mhz yükseltecektir.