Enerji denilince en çok merak edilen konuların başında şu sorular gelir.

Evimde negatif enerji var mı? Varsa nasıl anlarım?

Cevap çok khadise aslında.

Eğer o mekanda huzursuzluk hissi, insanlar üstünde bir ağırlık, çok çok münakaşa, çok çok hastalıklar, uykusuzluk yada uyuduğunda kötü rüyalar görme gibi sıksık tekrar eden bunlardan biri bile varsa ve yakın vakitte şayet evde bir ölüm vakası gerçekleştiyse mekanda negatif enerji olabilir ve temizlik yapılması lüzumir.

Bir başka şeyde yeni taşınılan evlerde (daha evvelce ne yaşandığı bilinmediği amacıyla) oturmadan kesinlikle bir evvelceki yaşam sürdüren insanların enerjisinden arındırmak.

Dışarıya çıktığımız her an lüzum toplu taşıma araçlarında lüzum negatif enerji olan bölgelerden negatif enerjiler üzerimize yapışıyor. Ve şayet bir insanın aurası zayıfsa orada delikler oluşuyor bu deliklerden çok daha acele giriyor bu negatif enerjiler.

Dünyada pek çok kültürde çağlardan beri enerjisel temizlikler yapılmakta. Bütün kültürleri incelediğinizde pek çok enerji hijyenikliği yöntemine rastlayabilirsiniz.

Ben size en çok yapılan ve en çok yarar görülen 3 tanesinden bahsedeceğiz.

En çok bilineni ve benimde en çok bahsettiğim Adaçayı.

Adaçayı latince salvia yani iyileşmek kelimesinden geliyor. Yüksek bir titreşime sahip bu bitki bütün düşük titreşimleri üstüne toplar. Aynı vakitte adaçayının özü ortamında tespit edilen sinirleri yatıştıran yağ bu maddeler yakılmasıyla meydana çıkıyor. Müthiş derece sakinleştiren ve dinlendirici etkie sahip bu yağ sizi uyuşturmuyor tam tersi zihni açıyor. Adaçayına bilgelik bitkisi denmesinin nedeni de bu...

Aslında defalarca bu konuyla alakalı yazdım ama mevzuya ilk defa denk gelmiş olan birini düşünerek en baştan yazalım:)

Adaçayını nasıl kullanıyouz.

Başlamadan evvelce niyet edilmesi mühimdir. Enerjilerle çalışmanın ve yönlendirmenin en mühim koşulu NİYET.

"Negatif enerjilerden evimi ya da kendimi arındırmaya niyet ettim" gibi khadise bir niyet yeterli.

Alanı temizlemek amacıyla Adaçayını bir kase ortamında yakıyor ve çıkan dumanı o alana yayılmasını sağlıyoruz. Bu hususta sezgilerinize güvenin. Buna izin verirseniz sizi nerenin ve ne vakit hijyenik hale getirilmesi lüzumtiğine dair yönlendirecektir. Bunun dışında çok çok sarfedilen alanlar olabilir, bilhassa koridorlar, salon ve yatak odaları, evinize rastgele bir misafiriniz gelip gittikten sonra kendinizi ağırlaşmış hissettiğinizde yapabilirsiniz.

Bunun dışında ikinci bir uygulama:

Cam bir bardak içerisine bir tatlı kaşığı tuz koyup yarıya kadar sirke dolduruyorsunuz. Aynı oranda su koyarak üstünü tamamlıyorsunuz. Bu karışımı evinizde bilhassa de görünmeyen bir köşeye koyuyorsunuz. 24 saatten sonra evinizdeki bütün negatif enerji bu suya çekilecek ve evinizin enerjisi temizlenecek.

Neden görünmeyen bir köşe zira negatif enerji daha çok buralarda toplanır. Bu arada evde tozun biriktiği yerlerde negatif enerjiyi toplayan alanlardır.

Ne kadar vakitte bir yapılabilir?

Aslında suyun renginde bir değişim varsa (kararma ve lekelenme gibi) hiç bekletmeden dökün ve yenileyin. Ama rastgele bir değişim yoksa ilk haftalarda bir kaç günde değişin daha sonra bunu rutin durumuna getirdiğinizde evinizde çok negatif enerji eskisi kadar olmayacağı amacıyla daha uzun Aralıklarla yenileyebilirsiniz.

Bunun amacıyla de aynı şey geçerli sezgileriniz sizi yönlendirecektir aslında... Örneğin evinize çok çok arkadaşınız geldiğinde, evde münakaşa olduğunda, üzücü bir hadise yaşandığında, evde gerginlik hissettiğinizde gibi...

Ben haftada bir suyu WC ye döküp, yenisini hazırlıyorum mesela.

Ve son olarak bir limonu ikiye kesiyoruz. Yarısının amacıylae tuz koyuyor ve bir kase içersinde tekrar odanın bir köşesine koyuyoruz. Bu da tekrar mekanın enerjisini temizleyen, yükselten ve sizin ruh durumunuza pozitif yönde etki eden müthiş bir uygulama.

Yatak odanıza başucunuza koyarsanız siz uyurken, gün süresince üzerinizde biriken negatif enerjiyi temizleyerek taptaze bir enerji ile güne başlamanızı sağlar. Ve aslında mışıl mışıl, huzurla uykuya dalmanıza yardımcı olan sihirli bir formül bu.

Hatta limon tuzla etkileşime girdiği amacıyla odadaki mikrıopları da öldürdüğü söyleniyor.

Yaşam alanlarınızda derli toplu Aralıklarla bu programları yaparsanız emin olun evinizdeki ve kendinizdeki huzuru, dinginliği bariz hissedeceksiniz.

Ayrıca Enerjiyi bir evvelceki haftadan temizlemek yeni haftada bütün güzel olasılıkları da hayatınıza çağrı edecektir.