“Ne yaparsam boş, uyuyamıyorum.” diyenler bu çağrıya kulak verin. Uykunuzu getirecek sihirli bitkiler biliyoruz. Uykusuzluk problemlerini hafifleten, kasları gevşeten, rahatlatan ve sinirleri sakinleştiren bitkisel çayların yardımı ile daha kaliteli ve derin bir uyku çekerek gün içersinde enerjinizin yüksek kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Otu Kökü

Bitkisel bir yatıştırıcı rolü gören kedi otu, kusursuz bir uyku ilacı gibi çalışır. Üstelik sizi kimyasal uyku ilaçlarının negatif tesirine hiç maruz bırakmadan mışıl mışıl uyutur Aynı vakitte iç sıkıntısı, endişe, korkuların oluşturduğu huzursuzluk hâllerine karşı mucizevi tesiri de vardır.

Papatya

Yüzyıllardır sinirleri yatıştırmak ve uykuya geçişi basitleştirmek amacıyla sarfedilen papatya çayı, aynı vakitte anksiyete tedavisinde de yardımcıdır, hazmı kolaylaştırır. Kas spazmlarınızı da iyileştirdiğini, ağrı kestiğini ve antiseptik olduğunu da söylersek, var mı papatyadan güzeli?

Şerbetçiotu Çayı

Rahatlatıcı ve uyku getirici tesire sahip şerbetçiotu, gerginlik ve endişe nedeniyle yaşanan uykusuzluk bozukluğu amacıyla sık sık kullanılır. Hazımsızlığınızı da, huzursuzluğunuzu da alır. Daha ne yapsın?

Melisa Yaprağı

Adı da kendi gibi yumUşak melisa yaprağının tesiri de yumuşacık. Sinirlerinizi yumuşatmakta bire bir melisa yaprağı, aynı vakitte üzerinizde biriken negatif elektriği de atmaya yardımcı olur.

Nane

Yatmadan öncesinde içilen bir bardak nane çayı sinir sistemini rahatlatır; sakin, huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olur. Naneli ve ferah rüyalar.

Rezene

Baskın kokusuyla derhal kendini belli eden rezenenin en dikkat çekici özelliği ise rahatlatıcı olması. Sinir sistemi üzerindeki sakinleştirici özelliği yardımıyla geceleri deliksiz, rahat bir uyku çekersiniz. Sabahları güne iyi başlamak ve akşamları günün yorgunluğunu atmak amacıyla bir fincan rezene çayı içebilirsiniz.