Demo Bilgi

Demo Bilgi

Hazır Yazılar
Ana Sayfa Kişisel Gelişim 11 Haziran 2017 536 Görüntüleme

Yaş 30 olunca nelerden vazgeçiyorsunuz?

Yaş 30 olunca nelerden fedakarlık edip nelerden vazgeçiyoruz

Yaş 25 Gençliğinizin en güzel yıllarını geride bırakıp olgunluk devresine doğru merdiveni dayamış ve tırmanmaya başladınız. Yaş 30 olunca da olgunlaşmaya başlıyor yavaş, yavaş gençlik yıllarınızdaki alışkanlıklarınızdan vazgeçiyorsunuz. Aile yaşantısı; faturalar, masraflar ve çoluk çocuk derken omuzlara yük bindikçe hayat de su gibi akıp geçiyor.
25 yaşına kadar yaşam sanki yavaş, yavaş ardından ise X3 süratle ilerliyor.
Eğer yaşınız 30’a yaklaşıyorsa birtakım şeyleri gerçekleştirme da biraz imkânsızlaşıyor;

Haftasonları Gezmek


Bütün hafta çalışıyorsanız hem de Cumartesi günü de yarım gün çalışıyorsanız, Piyasa günü gerçekleştireceğiniz tek bir şey var, o da dinlenmek.

Akşam 8’den Sonra Plan Yapmak


İşten çıktınız eve doğru giden uzun ince bir yolunuz var. Saat 8’den sonra sizin miskinlik yapıp TV başında uyuklamaya başladığınız saatler başlar.

Moda İkonu Olmak


20’li yaşlarınızda modayı takip ettiniz, canınız ne istediyse giydiniz. Şimdilerde kıyıya biraz para koymaya, istikbal amacıyla hayallerinizi gerçekleştirme üzere birikim yapmaya çalışıyorsunuz. Dolabınızdakiler size yetiyor. Sizi fakat indirim ya da outlet paklar.

Yeni Arkadaş Edinmek


Üniversite yıllarından bir kaç bireyi tanıyorsunuz. İş yerinden birilerini tanıyıp derhal kanka olunmuyor ki, yaş geliştikçe anlaşma kriterleri çok daha titiz oluyor.

Sevgili Yapmak


Hayır bu imkânsız değil, fakat vakitle sanki, sanki herkes kapılmış tek sap sizmişsiniz gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Hem de yaşınız geçtikçe daha seçici olursunuz. Seçicilik işini abartırsanız işte o vakit sevgili gerçekleştirme imkânsız kadar zor olur.

Dilediğiniz Gibi Yemek Yemek


Yaşınız geliştikçe kilo problemleriniz de artıyor. Metabolizmanız eskisi gibi süratli çalışmadığından yedikleriniz size süratle yağ olarak geri dönmeye başlıyor. Bu yüzden eskisi gibi yemek yiyemiyorsunuz. Nerede o jumbo boy menüler, sınırsız pizzalar…

Facebook’ta Eski Arkadaşlarınızı Tanımak


İlkokul günlerinizde yanı başından ayrılmadığınız türlü, türlü muzurluklar yaptığınız arkadaşlarınız size Facebook’tan dostluk talebi gönderdiğinde onları tanımakta zorlanırsınız. Veya listenizde tespit edilen kişileri nerden tanıyor olduğunuzu düşünmeye başlarsınız. Hele de Facebook duvarınızda kedi, köpek resimlerinden diğer birşey paylaşmıyorsanız arkadaşlığınıza cidden çok ağırlık vermiyorsunuz demektir.

Geceledikten Sonra Sabah Ayılmak


Eskiden sabahlara kadar eğlendikten sonra hiç uyumadan yola çıktığınız günler olabilir ama şimdi bunu yapamıyorsunuz. Vücudunuz iflas etmişçesine sabah başnız kalkmıyor. Resmen piliniz sıfıra vuruyor. Göz altlarınız halka halka oluyor… Kırışık kremi mi kullansanız?

Teknolojiye Para Yatırmak


Yeni telefon, yeni televizyon, yeni tablet… Bunlara para yetmiyor ki! Kenara köşeye para koyup, bireysel emekliliğe başvurup geleceği düşünmeye başladınız mı, öyle çer çöpe yatıracak paranız kalmıyor.

Geç Yatmak


Eskiden geç saatlere kadar lak, lak edip baş bulurken şimdi saat 22.30 ‘a gözlerinize fil oturuyor. Esnedikçe esneyesiniz geliyor. Kumanda göbeğinizde uyuklamaya başlıyorsunuz.

VE BİTTİ

Yaşınız ne olursa olsun siz harikasınız! Hep o içinizde deli çocuk varolacak! Dilediğiniz gibi yaşayın!

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Neden Zengin Olmak İsteriz?

Neden Zengin Olmak İsteriz?

Doğum günü pastası | Pasta Siparişi